2024. máj. 15.

I. Bródy Szavalóverseny

Az irodalom szeretetére és az olvasóvá nevelés mellett a szavalóversenyünk céljai között szerepelt, hogy iskolánkat jobban megismerjék a tanulók. A II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda, a Bolyky Tamás Általános Iskola, a Borsodbótai Körzeti Általános Iskola, a Szent György Katolikus Általános Iskola és Óvoda, valamint a Vasvár Úti Általános Iskola tanulói, összesen 21 fő, neveztek a versenyre.  A diákoknak egy József Attila költeményt és egy szabadon választott verset kellett előadniuk.

I. Bródy Szavalóverseny

2024. május 15-én iskolánk, az Ózdi SZC Bródy Imre Technikum szavalóversenyt szervezett általános iskolás tanulók részére. Az I. Bródy Szavalóverseny néven megvalósuló eseményen külön kategóriában indultak az 5-6. és a 7-8. osztályos tanulók.

A megnyitót követően rövid irodalmi műsor keretében Molnár Dávid tanár úr iskolánk volt tanulójának, a tragikusan fiatalon elhunyt Holló V. Csabának posztumusz verses kötetéből olvasott fel két alkotást megalapozva ezzel a verseny hangulatát.

A szakértő tanárokból álló zsűri színvonalas szavalatokat hallgathatott, melyért dicséret illeti a diákok felkészítő tanárait is. A kellemes hangulatban lezajlott versenyen az alábbi eredmények születtek:

5-6. évfolyam:

1. helyezett: Váradi Botond (Petőfi Sándor: Szeget szeggel, József Attila: Nem én kiáltok) - Szent György Katolikus Általános Iskola és Óvoda
    2. helyezett: Váradi Dzsamilla (Móra Ferenc: A hegedű, József Attila: Mama) - Vasvár Úti Általános Iskola
    3. helyezett: Lázi Katalin (Szabó Lőrinc: Dzsuang Dszi álma, József Attila: Tiszta szívvel) - Borsodbótai Körzeti Általános Iskola

Különdíjas: Demeter Borbála (Juhász Gyula: A legszebbnek, József Attila: A Dunánál) - Bolyky Tamás Általános Iskola

7-8. évfolyam:

1. helyezett: Bálint Mária (Móra Ferenc: A hegedű, József Attila: Gyermekké tettél) - Vasvár Úti Általános Iskola
    2. helyezett: Tugyi Péter (Arany János: A walesi bárdok (részlet), József Attila: Mama) - Vasvár Úti Általános Iskola
    3. helyezett: Bari Hanna (Aranyosi Ervin: Lásd meg a fényt, József Attila: Én nem tudtam)

Különdíjas: Ronyecz Sára (Petőfi Sándor: Föltámadott a tenger, József Attila: Tudod, hogy nincs bocsánat) - Bolyky Tamás Általános Iskola

A versenyt követően, miközben a zsűri értékelt, a tanulók megtekinthették a Bródy  Digitális Közösségi Alkotóműhelyét is, ahol Torma Sándor kalauzolta őket.

Valamennyi szavaló emléklapban és ajándékcsomagban részesült, az 1-3. helyezettek pedig ezen túl oklevélben és könyvjutalomban is részesültek.

Gratulálunk eredményeikhez, és köszönjük a felkészítő tanárok minőségi munkáját! Bízunk benne, hogy a jövőben is találkozunk még!

DKA_szavalóverseny.jpg
    IMG_20240515_133757.jpg