2024. máj. 22.

Idegennyelvi nap

Iskolánkban immár hagyományként rendezik meg az idegennyelvi napot a nyelvtanárok. Minden évben egy alkalommal az idegennyelvű országok kultúrájának megismertetése a cél. Idén tavasszal Ausztrália került sorra.

Idegennyelvi nap

A diákok azt az előzetes feladatot kapták, hogy minél több Ausztráliához köthető ruhadarabot, kiegészítőt hozzanak az iskolába. Természetesen előkerült az AC/DC póló, és műanyag aligátor is.

A diákok a legnépszerűbb, a rocktörténet egyik kiemelkedő együttese, az AC/DC zenéjére foglalták el helyüket a díszteremben, majd egy prezentációt néztek végig, mely során kissé betekinthettek többek között a kontinens – ország történelmébe, hagyományaiba, földrajzába, szokásaiba, ünnepeibe, állatvilágába, az őslakosok kultúrájába.

A második blokkban egy kvíz kitöltése után megkóstolhattak két jellegzetes ausztrál finomságot, a vegemite-os kenyeret, illetve a lamington-t. A bátrabbak ezt a színpadon tették, felvállalva a szokatlan ízek okozta hatást.

A harmadik blokkban egy kisfilmet nézhettek meg Ausztráliáról, mintegy összefoglalva az előzőekben elhangzott információkat.

A nap lezárásaként a kvíz eredményhirdetése történt meg, az első helyezett 9.AB osztály egy kookaburra madárplüssel, a második helyezett 12.B osztály egy plüss koalamacival lett gazdagabb, melyek osztálykabalaként funkcionálnak a jövőben. Az előzetes feladat díjazottjai Nagy Eszter tanárnő felajánlásának köszönhetően egy koalás sporttáskával és egy koalás díszpárnával lettek gazdagabbak.

A program jó hangulatban telt, remélhetőleg mindenki kicsit kapott ízelítőt egy újabb messzi ország mindennapjaiból és kultúrájából.

nyelvi nap 24

IMG_20240521_130225.jpg